Dubovac

Engleska skupina vrtića Dubovac

Datum: 20/10/2016 Autor: Dječji vrtić Četiri rijeke Kategorija: Dubovac, Novosti 0

20161003_094222

Na početku ove pedagoške godine sa radom je započela i mješovita engleska skupina u prostoru vrtića Dubovac.

Djeca predškolske dobi brže i lakše usvajaju pravila stranog jezika, a u predškolskoj ustanovi
to se kvalitetno ostvaruje integriranjem programa učenja jezika unutar redovitog vrtićkog programa.
To znači da se učenje jezika odvija na za djecu prihvatljiv način – putem svakodnevnih i organiziranih aktivnosti,
u skladu s dječjim mogućnostima i interesima, a prvenstveno putem igre koja je dječji primarni i najprirodniji oblik učenja.
Cilj ovog programa jest ostvariti uvjete za rano učenje stranog jezika obogaćivanjem odgojno – obrazovnog rada engleskim jezikom te time pridonijeti kvalitetnom cjelovitom razvoju djeteta. Želimo kod djece potaknuti usvajanje osnova engleskog jezika na spontan, prirodan i njima primjeren način te razvijati pozitivan odnos prema budućem učenju stranog jezika.

Veselimo se ovom načinu rada, već smo primijetili odlične rezultate.

Odgojiteljice Ana Findrik i Ivana Vajdić