Prijedlozi dječjih časopisa za pripremu za školu

PRIPREMA ZA ŠKOLU

– prijedlozi dječjih časopisa

Kako se određen broj naših predškolaca više neće vraćati u vrtić, a svoju će pripremu za školu nastaviti kod kuće, za rad predlažemo dječji časopis Prvi izbor. Naime, časopis sadrži brojne priče, pjesme i stripove popraćene različitim zadacima (dodatnim pitanjima za razumijevanje i razmišljanje, rebusima, križaljkama, slikopričama i zadacima za kreativno izražavanje), a ono što je još važnije, dostupan je online.

Širenje općeg znanja također je dio pripreme za školu, a za mnogu djecu, koja pokazuju interes za zanimljivim činjenicama o svijetu koji nas okružuje, dječji časopisi poput časopisa Moj planet, predstavljaju dodatan izvor zabave. Časopis je također dostupan u digitalnom obliku, a u broju za ožujak možete pronaći zanimljivosti o jednoj od karlovačkih rijeka, rijeci Mrežnici.

Pripremila: Diana Panjković, pedagoginja